
Скрипаль на даху || Київський національний академічний театр оперети
"Постановка мюзиклу «Скрипаль на даху» здійснена за домовленістю з MUSIC THEATRE INTERNATIONAL (EUROPE) LTD. Лібрето — Джозефа Стайна, Шелдона Гарніка. Оригінальну режисуру й постановку Джерома Роббінса відтворив н.а. України Богдан Струтинський.
Чому скрипаль на даху? На це питання доволі часто доводилося відповідати художнику Марку Шагалу, лейтмотивом творчості якого став образ скрипаля, надто яскравого і незвичайного щоб існувати у реальності. Тим не менш, художник незмінно повторював, що Скрипаль на даху – це реальність! Автори мюзиклу про Тев’є Тевеля, композитор Джеремі Бок та лібретисти Джозеф Стайн і Шелдон Харнік втілили шагалівський образ Скрипаля в музичній історії за оповіданнями Шолома Алейхема «Тев’є молочник».
У традиційній культурі музикант-скрипаль супроводжує всі етапи життя єврейської родини. Він став символом життєвого укладу, знаковим образом поєднання усталеності і свободи. Мюзикл «Скрипаль на даху» Національної оперети України – спроба сучасного відображення складного поєднання розбіжностей життя. Філософська і лірична постановка, де у сценічній реальності акторського буття грають музика, колір, безмежні почуття.
Мюзикл розпочинається композицією «Традиція» і саме тема традиції, згідно із задумом авторів, стала концепцією всього твору. Традиції життя, їх збереження, слідування ним жителями єврейського містечка Анатівка, що під Києвом, сколихнули почуття людей різних національностей, різних віросповідань. Мюзикл «Скрипаль на даху», який вперше був поставлений на Бродвеї у 1964 році, підкорив серця мільйонів!
Головний герой Тев’є, батько п’ятьох доньок, розмірковує про сенси життя і любить порозмовляти із Богом. Він є ревнителем традицій, ретельно оберігає родинне вогнище від негараздів, мріє про щастя й достаток. Тев’є упевнений, що варто вигідно видати дочок заміж, аби ті влаштувалися у житті якнайкраще."